Masz pytania?    Zadzwoń    733 88 22 88    Napisz    info@xc-sport.pl
Filtruj produkty
Cena
  • od
    do

Wiązania do łyżwy, to ważny element sprzętu narciarskiego. Odpowiednio dobrane wiązania pozwalają wydobyć z ruchu największy potencjał, i tym samym osiągać najwyższą prędkość.

Wiązania do łyżwy

Bieg techniką łyżwową bardzo przypomina ruch na łyżwach lub rolkach. Celem wiązań do łyżwy jest wyciągnięcie jak największego potencjału do osiągania jak największych prędkości.

Wiązania NNN (New Nordic Norm) - stworzone przez firmę Rottefella, można mocować na płycie NIS. Wiązania można przesuwać według potrzeb po osi narty. Przesunięte do przodu zapewnią lepszą stabilność, zaś do tyłu - zwiększą prędkość i wydajność. Wiązania te są również produkowane przez firmy Fischer i Rossignol i są kompatybilne z różnymi typami nart oraz butami różnych firm, które spełniają standardy NNN.

Wiązania Turnamic - zostały wprowadzone przez firmę Fischer, mają własną płytę zamocowaną w nartach - posiadają dwa punkty mocowania i giętką część środkową. Wiązania Turnamic są kompatybilne z butami, które mają podeszwę zgodną z tym standardem. Wiązania mają możliwość regulacji na osi podłużnej, co pozwala na dostosowanie pozycji buta względem narty. Można dostosować ustawienie buta do indywidualnych preferencji i warunków na trasie. Elastyczne mocowanie tylnego fragmentu buta, pozwala na naturalne ruchy stopy podczas biegu. To elastyczne połączenie pomaga w efektywnym przenoszeniu energii i poprawia technikę jazdy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl