Filtruj produkty
Producent
Cena
  • od
    do

Aby utrzymać narty w dobrej kondycji trzeba o nie odpowiednio dbać. Smar na trzymanie ma za zadanie zapewnić odpowiednią przyczepność do śniegu przy wybijaniu się do przodu podczas jazdy w torze.

Smary na trzymanie

Smary na trzymanie są stosowane na spodzie nart biegowych w celu zapewnienia odpowiedniej przyczepności między nartą a śniegiem. Są szczególnie przydatne w warunkach, w których śnieg jest mokry, twardy lub zamarznięty. Smary do trzymania pomagają narciarzom uzyskać lepsze odpychanie się od nart, lepszą przyczepność na stromych wzniesieniach oraz kontrolę podczas zjazdu.

Istnieje wiele różnych rodzajów smarów do trzymania, które różnią się w zależności od temperatury i warunków śniegowych. Ogólnie można podzielić je na smary uniwersalne, smary do niskich temperatur (zimowe) i smary do wyższych temperatur (letnie). Wybór odpowiedniego smaru zależy od aktualnych warunków śniegowych i temperatury powietrza.

Smary uniwersalne są powszechnie stosowane w różnych warunkach śniegowych i temperaturach. Są odpowiednie do większości typowych warunków narciarskich. Mają średni zakres temperatury działania i zapewniają solidną przyczepność na różnych rodzajach śniegu.

Smary do niskich temperatur są przeznaczone do stosowania w chłodniejszych warunkach, gdy śnieg jest suchy i zimny. Mają składniki, które zapobiegają zamarzaniu smaru i utrzymują odpowiednią przyczepność na zimnym śniegu. Smary do niskich temperatur są zazwyczaj twardsze niż smary uniwersalne.

Smary do wysokich temperatur są przeznaczone do stosowania w cieplejszych warunkach, gdy śnieg jest mokry lub zmrożony. Mają składniki, które zapobiegają przyleganiu mokrego śniegu do spodu nart i utrzymują przyczepność w trudnych warunkach. Smary do wysokich temperatur są zazwyczaj miększe niż smary uniwersalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl