Dzięki nartorolkom, narciarstwo biegowe możesz uprawiać przez cały rok - niezależnie od pogody! Nasza oferta obejmuje najlepsze modele nartorolek, jak również: koła do nartorolek, torby na nartorolki, rękawice do nartorolek, wiązania do nartorolek czy końcówki widiowe.

NARTOROLKI

Łożysko 608 2RS C3 Łożysko 608 2RS C3
Producent: Rollspeed
Cena: 3,00 zł
szt.
zobacz więcej

Nartorolki to fascynujące połączenie dwóch popularnych sportów - narciarstwa biegowego i jazdy na rolkach. Są doskonałym narzędziem do doskonalenia techniki narciarskiej. Pozwalają na kontynuowanie treningu techniki zjazdowej, równowagi i kontroli nad ciałem, nawet wtedy, gdy śnieg już stopniał.

Nartorolki treningowe, to rodzaj sprzętu, który w bardzo wysokim stopniu emituje jazdę na nartach biegowych. Nie służą one jedynie do letniego treningu dla narciarzy biegowych, ale mogą być wspaniałym treningiem dla każdego, kto jeszcze nie ma żadnego doświadczenia na biegówkach. Sport ten wymaga zaangażowania mięśni nóg, brzucha i pośladków, co przyczynia się do poprawy ogólnej siły i wytrzymałości.

Ze względu na styl jazdy, nartorolki dzielimy na:

  • nartorolki do jazdy klasycznej - umożliwiają jazdę identyczną, jak podczas jazdy stylem klasycznym na biegówkach. Te modele mają dłuższe mosty, rozstaw kół od 70 do 80 cm, a koła o średnicy od 60 do 80 mm. Nartorolki do stylu klasycznego posiadają mechanizm zapadkowy, dzięki któremu koła jadą tylko do przodu, co umożliwia odbicia,
  • nartorolki do jazdy dowolnej (łyżwowej) - umożliwiają jazdę przypominającą styl łyżwowy. Modele te posiadają krótsze mosty i koła węższe niż w stylu klasycznym, o średnicy ok. 100 mm. Nie mają blokady ruchu w jednym kierunku, co umożliwia swobodny ruch w obie strony.

Ze względu na materiały, nartorolki dzielimy na:

  • Kompozytowe - z mostem nośnym wykonanym z kompozytu karbonowego, które jest elastyczne i dobrze amortyzuje. Ugięcia mostu przypominają ugięcia podczas odbicia na nartach biegowych.
  • Aluminiowe - z aluminiową szyną, która jest sztywna i nie amortyzuje drgań. Jej główną zaletą jest wytrzymałość, sztywność i nieco niższa cena. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl