Kije do nordic walking należy dobrać w zależności od miejsca, w którym chcemy uprawiać tę aktywność. Dobrze dobrane kije i odpowiednia technika, działają zbawiennie na nasz organizm - odciążają stany kolanowe i biodrowe, a także zapobiegają bólom kręgosłupa.

Kije nordic walking

Kije LEKI NW Passion (białe) Kije LEKI NW Passion (białe)
Producent: Leki
Cena: 319,00 zł
zobacz więcej
Kije LEKI NW Response (czarne) Kije LEKI NW Response (czarne)
Producent: Leki
Cena: 269,00 zł
zobacz więcej

Kije do nordic walking powinny być odpowiednio dopasowane. Przede wszystkim należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w kije przeznaczone do tej aktywności. Nie sprawdzą się tutaj kije trekkingowe, które różnią się konstrukcją, uchwytami i obecnością pasków. Kije do nordic walking są wyposażone w specjalnie przymocowane rękawiczki, które uniemożliwiają upuszczenie kija podczas luzowania chwytu.

Aby dobrać odpowiednie kije do nordic walking należy wziąć pod uwagę:

Długość kijów
Podaje się, że długość kija powinna wynosić około 68% naszego wzrostu dla osób początkujących i 72% naszego wzrostu dla zaawansowanych. Istnieją również wytyczne, które sugerują, że kij powinien sięgać do łokcia, gdy ręka jest ugięta podczas trzymania kija.

Kije teleskopowe
Dobrze jest wybrać kije z regulowaną długością, ponieważ umożliwiają one dostosowanie ich do Twojej indywidualnej sylwetki i preferencji. Kije z regulacją teleskopową pozwalają na łatwe dostosowanie długości w zależności od terenu i rodzaju treningu. To ważne, aby kij był odpowiednio dostosowany do Twojej postawy, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia mięśni i niekorzystnych ruchów.

Materiały
Kije do nordic walking mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, włókno szklane lub karbon. Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Kije aluminiowe są wytrzymałe  i tanie, jednak najcięższe spośród wymienionych wariantów. Kije z włókna szklanego są lekkie i absorbują wibracje, ale bardziej podatne na uszkodzenia niż aluminium. Kije z włókna węglowego są bardzo lekkie, trwałe i elastyczne, jednak droższe. Wybór zależy od Twoich preferencji, budżetu i poziomu zaawansowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl